Odpowiedz do tematu    Forum Mos Opole Strona Główna » Kadra Polski Zobacz poprzedni temat

Posty: 19

Ostrzeżeń: 0/10
Skąd: Opole

Post Polska-Tajwan: Tylko Podolec
Polskie siatkarki straciły szansę na zajęcie pierwszego miejsca w grupie A mistrzostw świata. Stało się tak po porażce z niepokonanym Tajwanem 1:3. W niedzielę mistrzynie Europy stoczą bój o drugą lokatę z gospodyniami turnieju Japonkami.

O pierwszych dwóch setach tego pojedynku Polki muszą jak najszybciej zapomnieć. Podopieczne Ireneusza Kłosa grały po prostu źle. Masa błędów, niedokładności, które skrzętnie wykorzystały rywalki. Później było trochę lepiej, ale wystarczyło to tylko do wygrania jednej partii.

Jedyna zawodniczka, która zasługuje na wyróżnienie za występ w tym meczu (choć także nie ustrzegła się błędów) to Anna Podolec. Atakująca reprezentacji Polski grała trzy sety i zdobyła w tym czasie 18 punktów (najwięcej w polskim zespole). Obok Podolec, barierę 10 punktów przekroczyła jedynie Milena Rosner (12).

W ekipie z Tajwanu popłoch w naszych szeregach siała Lin Ching I , która zakończyła spotkanie z dorobkiem 23 "oczek".